ქვეყნის ეკონომიკური მდგომარეობის შეფასება
აკაკი ჩარგეიშვილი, როგორც ეკონომიკური სამართლის ექსპერტი, მიწვეული იყო გადაცემა ,,ობიექტივის დილაში" ქვეყანაში არსებული ეკონომიკური სიტუაციის შესაფასებლად.
ინტერვიუში მან აღნიშნა, რომ დღესდღეობით, სამწუხაროდ, არაერთი ეკონომიკური სექტორი მიძინებულია, თავად საზოგადოების იმ ნაწილის ყურადღებაც კი მოდუნებულია, რომელიც დაინტერესებულია კონკრეტული მიმართულებით კეთილდღეობის გაუმჯობესებით, რაც გამოწვეულია უმოქმედობით და აქამდე გამართული დისკუსიების უშედეგობით. სამწუხაროდ, ქვეყნის ეკონომიკაში დიდი წილი უჭირავს საბანკო სექტორს, რომელსაც უკვე დაკანონებული აქვს არაპროფილური აქტივები. შედეგად, ბანკებს აქვთ ინტერესი ბიზნესის მოძლიერებულ მიმართულებებში, ხოლო იმ სექტორების პრობლემები, სადაც ჯერ კიდევ თავისუფალია ბიზნესი, არ არის სათანადოდ გამოკვლეული და სახემწიფო ცდილობს მათ საკაკნონმდებლო რეგულაციას ისე, რომ ამ რეგულაციების სუბიექტების ინტერესები არ არის გათვალისწინებული.
მართალია, გაზრდილია სოფლის მეურნეობის კუთხით ჩართულობა და ინვესტორების ინტერესი, რაც იგრძნობა კიდეც ქალაქიდან გასვლისთანავე, თუმცა სხვა სფეროები, რომლებიც არანაკლებ მნიშვნელოვანია, როგორიცაა ინდუსტრია, მცირე ბიზნესი, სერვისული განვითარება, საკონსტრუქციო განივითარება და სხვა დატოვებულია ყურადღების მიღმა.
აკაკი ჩარგეიშვილმა, საზოგადოების დიდი ინტერესიდან გამომდინარე, აგრეთვე ისაუბრა საფინანსო კომპანია საქართველოს გარშემო მიმდინარე მოვლენებზე და აღნიშნა, რომ დასანანია, რომ არაერთი ფატალური შემთხვევისა და პრობლემის იდენტიფიცირებიდან საკმაო დროის გასვლის მიუხედავად სახელისუფლებო ორგანოები არ იჩენენ სათანადო ყურადღებას აღნიშნული საკითხის მიმართ, რის გამოც ეს პროცესები უკვე 2 წელია მიმდინარეობს და ჯერ კიდევ გაურკვეველი რაოდენობის დაზარალებული ელოდება საკითხის გადაწყევტას გაჭირვებაში.

Assessment of country's economic state
As an expert of economic law, Akaki Chargeisvhili was invited to the TV-show “Obiektivi Morning” to assess economic situation in the country.
According to his comment, unfortunately, nowadays most of economic sectors have become passive; attention of the society has weakened, even of the people, who are really interested in growing the welfare in particular directions. This is caused by inactivity and futility of the efforts made and held discussions. It is regrettable that major share of state’s economy is under banks’ disposal, which are now legally entitled to own actives in non-banking sector. As a result of which, banks own interests in comparably stronger fields of business. In addition to this, problems of other sectors, where the business is still free, are not investigated as due; furthermore, the state tries to regulate these sectors without studying the interests of the subjects of these new regulations.
Akaki Chargeishvili noted that, even though, interest of investors has grown positively in agriculture, other fields that are just as important, such as: industry, small business, service development, constructive development, etc. are left beyond the attention.
Due to the interest of society, Akaki chargeishvili was asked to discuss the situation created around the financial company “Sakartvelo”. According to him, it is regrettable that regardless the number of fatal outcomes and the amount of time that the government is aware of problem’s existence, governmental bodies do not show enough interest and attention towards the case and because of this still unknown number of trespassed depositors has to wait for the solution of problem in grave conditions.